„Ona przyszła prosto z chmur”


Trochę lat mam i różne już edycje tej płyty widziałem, ale takiej jeszcze nie widziałem. Wydanie na kasecie magnetofonowej Polskich Nagrań. Wygląda na dość wiekowe, czy ukazało się przed płytą winylową – a takie przypadki wtedy były dość częste, czy po wydaniu płyty winylowej, tego nie wiem. Do dziś intryguje mnie tytuł płyty? Kim jest owa ona, co przyszła prosto z chmur?

Pierwsza winylowa edycja tej płyty zawiera, niektóre nagrania w innych wersjach, niż wersje znane z edycji CD, np z połowy lat 90. Czy tak było, również w przypadku edycji na kasecie magnetofonowej, tego jeszcze nie wiem, ale wkrótce kasety, kaset, bo mam dwa egzemplarze, posłucham i będę wiedział.

Poszukuję pierwszej edycji tej płyty  na nośniku CD, wydanej przez Polskie Nagrania na początku lat 90, chętnie bym posłuchał.

Recenzja płyty. Tygodnik „Razem” 1981-07-19.

Czy wtedy płyta ukazała się na rynku? Nie pamiętam już, być może tak było. Innego faktu na temat ukazania się płyty nie znalazłem. Bardzo ciekawe źródło tygodnik Razem, recenzowali wtedy na bieżąco ukazujące się płyty – inna sprawa jak recenzowali – jest to badajże jedyne źródło z którego można wnioskować, kiedy faktycznie płyt ukazała się, kiedy była do kupienia.

Reklamy

3 thoughts on “„Ona przyszła prosto z chmur”

  1. zobacz, zupełnie pozmieniona kolejność utworów; chętnie posłucham;

    „Pierwsza winylowa edycja tej płyty zawiera, niektóre nagrania w innych wersjach, niż wersje znane z edycji CD, np z połowy lat 90” –>

    „Skąd wiadomo, że dwa utwory są w wersjach demo – poza tym, że tak napisano w Wikipedii?” to cytat kogoś kogo kolega chyba dobrze zna

  2. Polecam okładkę do pierwszej płyty „Małe Wu Wu” i wszystkie inne tego typu przypadki, edycje winylowe z pierwszymi okładkami.
    Ciekawa sprawa, nagrali wtedy więcej utworów, niż te które ukazały się na obu edycjach. Niestety, nigdzie ich nie wydano. Można, czasem je usłyszeć, na Kino Polska Muzyka, gdy przypominają program TV zrealizowany z okazji tych nagrań. Niestety jakoś nie mogę trafić na emisję którą nagram. A szkoda.

Możliwość komentowania jest wyłączona.