Perfect – Live


Jedyna recenzja jaką udało mi się znaleźć z tamtych lat. Magazyn Muzyczny numer 1 (305) (nowa szata graficzna, nowy profil muzyczny) styczeń-luty 1983. Co mogłoby wskazywać, że płyta ukazała się jeszcze w roku 1982. Ale pewności nie mam. Nie wiem też, jakie inne wtedy utwory zagrali, a które nie znalazły się na tej płycie, oraz kiedy miały miejsce te koncerty?

Reklamy

7 thoughts on “Perfect – Live

 1. Perfect…dawno dawno bardzo dawno temu mój naj band…chociaż akurat tej płytki jakoś nie lubiłem słuchać…pierwszy z wielu późniejszych wydanych koncertów…dla mnie najlepszym koncertowym jest „Live April 1, 1987” chociaż uważany jest za kiepski…ale dla mnie był najlepszy za te utwory które nie były znane wcześniej z albumów studyjnych i singli a za które najbardziej Perfect sobie ukochałem. Za „Ja my oni” „Nasza muzyka wzbudza strach” „Wieczorny przegląd moich myśli” czy „nie patrz jak ja tańczę” …a nie za…Niewiele Ci mogę dać….Ewko ;-D ….ale jednak po wielu wielu latach ciekaw jestem jak teraz by mi się słuchało tej płytki więc jak jesteś w stanie zgrać…fajnie by było 🙂

  Pozdrawiam!

  • April to bardzo dobry zestaw nagrań, tyle że średnio zagrany, jakoś tak bez serca, najlepiej grają te mniej znane utwory.
   Live jest zagrany z sercem, z ogniem, ale to bardzo krótki zestaw nagrań, niestety za krótki. Gdzieś kiedyś słyszałem, że to nagrała radiowa Trójka, ale ponoć taśma zaginęła. Kilka lat temu, ponoć zadzwonił do Trójki słuchacz który zadeklarował, że posiada zapis całego koncertu, ale nie usłyszałem co w związku z tym.

   JA najbardziej z live lubię to co wydało polskie radio z swojego archiwum.

   Zgarnie podeślę, w ten weekend.

   ps: zauważyłeś, że w przypadku Nie płacz Ewka, oraz Autobiografii, tekst na okładce różni się od tego co śpiewa wokalista?

 2. Masz na myśli ten podwójny Cd z 2 koncertami….wspaniałe wydawnictwo… jednak April dla mnie jest nie do pobicia…może to kwestia sentymentu.Co do tekstów to na okładce są zapewne w takiej formie w jakiej zostały przedstawione do cenzury, natomiast to co zespoły faktycznie śpiewały na koncertach niekiedy odbiegało przedstawionej treści,to jest znany i udokumentowany fakt 🙂 No i podejrzewam że z Pepe było podobnie. w oryginale pewnie było coś innego tylko podobnie jak z „Autobiografią” i fragmentem „wiatr odnowy wiał” co pierwotnie brzmiało „Wujek Józek zmarł” …co cenzura nie dopuściła.

  • Dokładnie ten.
   W zasadzie to ja je wszystkie jednakowo lubię, każdy jest z innego okresu grupy.
   Jest jeszcze koncert z Opola z 1983 roku z 9 nagraniami, niestety w mono bo to zgranie z Kino Polska Muzyka.

 3. tak..też mam ten koncert video…jest na youtubie ..wg mnie Perfect zdecydowanie przesadził z iloscia koncertowych albumów…jeszcze ten niby koncertowy ktory był dla klientów sieci Era dawany przy podpisywaniu umowy na abonament…tez dobry… „Live 2001” juz dużo mniej a akustycznie czy symfonicznie to całkiem odpuściłem :-/

Możliwość komentowania jest wyłączona.