I Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych Nowej Fali – Kołobrzeg 1980


W przypadku takich archiwów należy cieszyć się, że w ogóle coś słychać. Tutaj, o dziwo, nie tylko dobrze słychać, ale słychać, przeważnie, wyraźnie.

„Non Stop” – Listopad 1980

Niestety, jakiś wandal zniszczył stronę z pierwszą częścią artykułu o zespole Kryzys Romansu. Może ktoś posiada ten numer Panoramy?

Przeglądnąłem kilka ogólnokrajowych czasopism z tamtych lat, żadnej informacji o tym festiwalu nie znalazłem, lub przeglądając pominąłem informację o tym festiwalu Trzeba by sięgnąć do prasy lokalnej, może tam coś znajdzie się? Akurat mam dostęp do takiej prasy, tylko czasu brak, i funduszy brak. Ale jak znajdzie się człowiek dobrego serca i wyłoży fundusze na pracę, to ja chętnie zanurkuję w tej „makulaturze”. Póki co, przypomnienie, co było popularne, w roku 1980, w sierpniu,  na polskich listach przebojów.

 Panorama, sierpień 1980. Wysokonakładowy ogólnopolski tygodnik (500 tys)

Non Stop, sierpień 1980. Miesięcznik, chyba, jedyne wtedy czasopismo w całości poświęcone muzyce popularnej. Jak się tak uważnie wczytać, to…. no właśnie. Jackowski, nie był „A” a „M”. Piosenki „Nie wierz nigdy kobiecie” nie napisali Lipko z Sikorowskim, a Borysewicz z Mogielnickim, słowa do piosenki „Bananowy song” napisał Marian Skolarski, ten sam który pisał słowa piosenek grupy Klan, na przykład „Epidemia euforii”

Reklamy

One thought on “I Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych Nowej Fali – Kołobrzeg 1980

Możliwość komentowania jest wyłączona.