Kult – Live 1984


Jakość źródła marna, strona A bardzo mocno szumi, strona B gra bardzo nierówno, czasem beznadziejnie, w dodatku ostatnie nagranie tylko w fragmencie. Mało to ważne, całość jest urocza, szczególnie strona A. Nagrania w wersjach, głos plus instrumenty klawiszowe, brzmiące mocno po spartańsku. Rytm wystukany, w pierwszym nagraniu, zajebisty, ubawiłem się do łez. Urocze. Nagranie „Ziele” spowodowało, że zjadłem dawno nieprane skarpety, ze smakiem. Co mnie odurzyło, jak najlepsze „ziele”. Koszt odurzenia, zero złotych.

MOC!

http://www3.zippyshare.com/v/23869415/file.html
http://www32.zippyshare.com/v/32397623/file.html

Reklamy

One thought on “Kult – Live 1984

  1. Szczególnie ciekawie brzmia wg mnie te wersje „Rząd oficjalny” czyli „Generał Fereira” z płyty „Your Eyes” i oczywiście „Wioślarze” .Sam fakt śpiewania „Rząd oficjalny system totalitarny…” itd ..w tamtych czasach ma moc! Fala wydała też koncert Kultu z 1986 roku w dwóch częściach gdzie dograne są tez organkowe wersje utworów „gaz” i „na wschodzie anarcha na zachodzie anarchia” …też moc i ubaw wielki! 🙂
    Kiedyś gdzieś było napisane że ten organkowe wersje pochodzą z jakiś koncertów na których „zabrakło” niespodziewanie prądu…a że zespól miał syntezator na akumulatory czy jakość tak inaczej „samogrające” to podpinali mikrofon i grali dalej…ale ile w tym prawdy?

Możliwość komentowania jest wyłączona.