Gazeta Młodych 1982 – 1985


Była kiedyś gazeta taka, skierowana do młodzieży, ukazywała się codziennie. Oprócz dużej dawki ówczesnej propagandy socjalistycznej, podłej i obrzydliwej,  zawierała również stały dział muzyczny „Rock Oko” oraz czasem pojawiały się artykuły dotyczące wydarzeń muzycznych. To w tej gazecie publikowano stale notowania Listy Przebojów Programu 3, wraz z komentarzem, oraz notowania innych list przebojów. Publikowano również różnego rodzaju zestawienia, topy, a także artykuły poświęcone zespołom muzycznym. To co ja proponuję, w ramach lektury na długie jesienne wieczory, to wybrane wycinki prasowe w formie fotek, które powstały na zamówienie, nie pamiętam już pod jakim kątem. Dla zainteresowanych informacja, mam dostęp do kompletu numerów, więc istnieje możliwość zeskanowania lub zrobienia fotek całość, tylko ktoś musi opłacić pracę.

Miłej lektury.

http://www63.zippyshare.com/v/38882957/file.html

http://www10.zippyshare.com/v/21655556/file.html

http://www65.zippyshare.com/v/48992770/file.html

http://www65.zippyshare.com/v/48039360/file.html

Reklamy

2 thoughts on “Gazeta Młodych 1982 – 1985

  1. Prezes tego bloga wygłasza, po raz kolejny, fałszywe informacje podając je za prawdę objawioną. Pismo „Gazeta Młodych” ukazywało się 2 (słownie dwa) razy w tygodniu: we wtorek i piątek. Nie było więc gazetą codzienną!
    W piątkowym wydaniu pisano na całej stronie o muzyce – „rock oko”.
    Fakt, był to organ ZSMP i linia pisma była zgodna z ówczesną ideologią. Ale nie z tego powodu kupowało się GM.
    Pamiętam – w latach 1988 – 1989 – pismo na swych łamach wydawało (tak!) poradnik seksualny (nazwy nie pamiętam). Najpierw, w wersji soft, który bardzo oburzył „niektórych czytelników i księży”, a po odblokowaniu już bez zahamowań… W purytańskiej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej nie do pomyślenia. Ale nadchodziły już inne czasy.
    Dzięki za linki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.