Lech Janerka – Piosenki


Polskie Nagrania wydały, 2012-08-27, edycję CD nagrań które wcześniej miały tylko edycję na nośnikach analogowych, płycie winylowej i kasecie magnetofonowej. Edycji CD jeszcze nie kupiłem, nim to się stanie zrobię skan, reprodukcję oryginalnej okładki wydania na płycie winylowej, gdyż wydawca edycję CD wydał z inną okładką, dokładnie to na awersie mamy zdjęcie które było na rewersie wydania na płycie winylowej. Dlaczego tak to wydano? Nie wiem. W mojej ocenie to kiepski pomysł. Niech to szlag trafi.

Okładka edycji na płycie winylowej.

Okładka edycji CD.

Swoją drogą w serwisach internetowych można przeczytać, że edycja CD jest cyfrową wersją, i tutaj podawane są dwie informacje, płyty winylowej z roku 1987, oraz płyty z roku 1989. Obie informacje są błędne. Nagrań dokonano w roku 1987, ale płyta winylowa ukazała się na rynku, czytaj można ją było kupić, dopiero w roku 1990, około lutego, marca.

Recenzja płyty z magazyny muzycznego Non Stop (wtedy już kolorowego czasopisma), z kwietnia roku 1990,

Jak widać, zamieszczono okładkę wydania na kasecie magnetofonowej, która jest troszkę inna niż okładka wydania winylowego, co można zobaczyć na zdjęciu poniżej:

Poniżej recenzja która ukazała się w majowym numerze Magazynu Muzycznego:

Ciekawa sprawa jest jeszcze taka, że nagrania jak podaje wydawca nagrano w maju roku 1987, a pierwsze  i jedyne nagranie z tej płyty „Paragwaj” debiutuje na liście przebojów Trójki, dopiero 31.12.1988.  Trochę inaczej to wyglądało w przypadku listy przebojów Rozgłośni Harcerskiej. Na tej liście pierwszym nagraniem z tej płyty było nagranie „Bez kolacji” które zadebiutowało w notowaniu 1088 – 03.02.1988r, w środę, o godzinie 14:50 w IV programie Polskiego Radia. Sukcesu jednak nie było, notowane było w drugiej dziesiątce, wypadło z listy w notowaniu 1093, w środę 16 marca 1988 roku, o godzinie 15:00. 😉  Kolejne informacja o nagraniu z tej płyty,  które pojawia się na listach przebojów to już rok 1990:

Reklamy