Irena Jarocka (1973) Pocztówka dźwiękowa R-0185-II


Pocztówka dźwiękowa z nagraniami, radiowymi, artystki, chyba po dziś dzień nie wznowionymi na płycie CD, ani, chyba, nigdzie indziej. Owszem, google znajduje drugie nagranie, ale w współczesnej wersji. Do pierwszego nagrania powstał teledysk. 🙂

,

ObrazekObrazek

Andrzej Korzyński wielkim kompozytorem był!

Niewielki jak na ówczesne realia, nakład pocztówki, ledwie 4200 sztuk. Zwykle takie pocztówki wydawano w nakładzie 15 000 sztuk, były też takie które wydawano w nakładzie 100 000 sztuk, niewiele ich było, ale były,  co pomnożone przez cenę jednej sztuki dawało, bardzo ciekawą sumę. Ile na tym artysta zarabiał? NIC NIE ZARABIAŁ. Zarabiał wydawca! Zalegały te pocztówki, na ogół w kioskach Ruchu, nie zawsze, ale przeważnie. O! popatrz, kioski „Ruchu” do dziś istnieją! Co za paranoja, przecież, to była złodziejska firma, tak jak cały PRL!

Roznegliżowania artystka na pocztówce, ale co to za negliż 😉 Tutaj, bez stanika występowała, przed całą Polska. 😉 W drugie części, artystka zaśpiewał, CUDNIE, piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitar.

„TY” najkrótsze słowo z wszystkich słów” Piosenka wzrusza do dziś, i wzruszać będzie, również za 100 lat! To tak a propos, beznadziei, piosenek które obecnie w radio grają.

To nie pierwszy taki przypadek, że Pani Irena Jarocka zaśpiewała piosenkę autorstwa Seweryna Krajewskiego. W roku 1976 ukazał się druga płyta artystki „Gondolierzy z nad Wisły” Tytułowe nagranie, jest autorstwa Seweryna Krajewskiego, pierwszej wersji tego nagrania, uwaga!, z roku 1968, można posłuchać – pierwszy raz z nośnika CD, pierwszy raz w ogóle z wydania na jakimkolwiek nośniku nagrań  –  z płyty: płyty http://sklep.polskieradio.pl/Products/7101-marek-niedzwiecki-poleca-z-archiwum-polskiego-big-beatuplyta-trojkowa-z-dwuzlotowka.aspx Wersja nagrania, to duet, Seweryn i Irena.

Do dziś nie wznowiono, na nośniku CD, kilku płyt artystki. Do dziś, wznowienia na CD płyt artystki, są z beznadziejną, żenująca, szatą graficzną. WSYTD!

Reklamy