Jak to gra?


Pisałem, wcześniej, że nie podoba mi się jak gra edycja CD trzeciej płyty Urszuli. Położyłem wiec płytę winylową na talerzu gramofonu i zgrałem na dysk komputera. Usunąłem, tylko, ręcznie trzaski. Podsyłam do posłuchania. Byłoby miło przeczytać jak to wam zagrało?

http://www19.zippyshare.com/v/42783643/file.html

Reklamy

6 thoughts on “Jak to gra?

 1. Trudno uwierzyć że to z vinyla zgrane. Nie mam reedycji CD więc nie mam porównania z tym co wydano oficjalnie, ale jakbym dostał płytę w takiej jakości nie miał bym powodów do narzekań

 2. Zajęło mi to, oczyszczenie ręczne z trzasków, 2 godziny. Wersja jest wstępna. Do dopracowania jeszcze, tu i tam, taka kosmetyka.
  Swoją drogą, nieszczęśliwe zrobiono końcowy master tej płyty. Ładnie, że gra to jasno, dużo wysokich tonów, z blaskiem to gra, ale owe podkręcanie wysokich tonów, ma też cienie. Nie ładnie to w ogóle gra, a gra tak jak bym ktoś na końcu podkręcił wysokie tony, przez co, szczególnie z płyty winylowej gra to „za ostro” na pograniczu ” charczenia” „trzeszczenia” A jak pojawiają się instrumenty klawiszowe, czy gitara klasyczna, to jest źle.
  Szkoda wielka, że, ponoć, taśmy z nagraniami, zaginęły.
  Jakby była taśma, sprzed końcowym masterem, to można by to stosownie poprawić.
  Płyta ciekawa, z różnych względów. W zasadzie nigdzie, stosownie, nieopisana. Mamy tutaj przejściowość skład zespołu………
  Można by ładnie ten fragment, historii Budki Suflera, opisać. Ale wydawca, uznał, że nie ma o czym pisać i żadnej dodatkowej informacji nie zamieścił, niektóre informacje usunął.

 3. Recenzować płytę z krótkiego zgranego fragmentu? Szkoda fatygi.
  Można, co najwyżej, potępić takie okaleczanie, co niniejszym czynię.

 4. Jeśli tak gra winyl…to tylko pogratulować.
  Można się dowiedzieć jakim programem „remasterowałeś” ten utwór oraz z jakiego sprzętu był ripowany utwór (adapter,igła)
  ps. Świetny blog – olbrzymia praca aby ocalić od zapomnienia !!!

  pozdrawiam gorąco

  • Niczym nie remasterowałem, usunąłem tylko trzaski, ręcznie, które doskonale widać, w edytorze dźwięków Adobe Audition w trybie Spectral Frequency Display.
   Wszystko.
   Wkładka Auditechnica AT440Mla
   Wzmacniacz: Pioneer SA410, wejście phono
   Karta dźwiękowa EMU 0404 PCI

Możliwość komentowania jest wyłączona.