Budgie w Polsce. Rok 1982.


1 sierpnia przypada 30 rocznica przyjazdu tej grupy do Polski, i zagraniu kilku koncertów, na dwóch z nich miałem wtedy okazję być, i zapewne dzięki temu pamiętam o zespole i lubię ich nagrania do dziś.

Jako ciekawostkę należy dodać, że zespół był gotów do przyjazdu do Polski już w roku 1981, została podpisana wstępna umowa z Pagartem. Do występów nie doszło gdyż potencjalni organizatorzy w Polsce, czyli wszelkiej maści estrady, nie zgodzili się na organizację tych koncertów z powodu małej popularności, w ich mniemani, zespołu w Polsce, a tym samym braku chętnych do zobaczenia tych koncertów. Jak bardzo się mylili przeczytacie dalej.

Z tej okazji przypomnienie – z wycinków prasowych – jak to wtedy wyglądało. W artykułach, z których pochodzą te wycinki,  zamieszczonych w Sztandarze Młodych pióra Dariusza Michalskiego, podana jest informacja, że zespół zrealizował 14 sierpnia 1982 roku dla Telewizji Polskiej recital studyjny z 8 nagraniami – autor artykułu dopytuje kiedy zostanie wyemitowany. Nie pamiętam kiedy został wyemitowany, ale został na pewno wyemitowany bo go wtedy oglądałem w telewizji. Niestety tylko wtedy, nigdy więcej już go nie widziałem , a bardzo chętnie bym zobaczył raz jeszcze. Może ktoś posiada?

Na koniec, wyjaśniło mi się dziś, po 30 latach, – ha ha ha – kim był ów doktor, z często używanego określenie, przez  Piotra Kaczkowskiego, że ładnie grają panie doktorze.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek