Ex Midi – Symbole Miłości / Szpan [1987]Początkowo zespół nosił nazwę MIDI i został założony w 1986 w Krakowie przez Marka Ostrowskiego i Mirka Wanata (wokalistę grupy INSTYTUCJA). Do grupy dołączyli Tomasz Mucha – klawisze i Piotr Marona – klawisze. Pierwsze nagrania zostały dokonane w studenckim radio NOWINKI a ich realizacją zajął się Tomasz Berezowski. We wczesnym okresie działalności Midi zagrało kilka koncertów m.in wspólnie z grupą PAPA DANCE lub Ex Dance w każdym bądź razie z Grzegorzem Wawrzyszakiem, Markiem Karczmarkiem i Krzysztofem Kasprzykiem w składzie. Po tym okresie zespołem zainteresował się Mirosław Wiechczyński i zaproponował swoją opiekę menadżerską. Po objęciu przez niego tej funkcji zaczęły się pewne nieporozumienia na linii Wiechczyński – Wanat. Efektem tego było odejście od zespołu Mirka Wanata a rola wokalisty przypadła Markowi Ostrowskiemu. W tym czasie zaplanowane już były profesjonalne nagrania zespołu na które muzycy pojechali już jako trio (bez Wanata), ale cały czas pod nazwą MIDI.

Nagrań dokonano w Maju 1987 w warszawskim studio nagran. Oczywiście w tym czasie studio nie było jeszcze tak wyposażone jak dziś. Midi Nagrało kilkanaście piosenek, które miały ukazać się na dużej płycie firmy Arston. Coś niestety nie wypaliło i wydany został tylko singiel. Zespół wziął udział w kilku programach telewizyjnych i zagrał kilka koncertów m.in w sali kongresowej. Cały czas funkcjonował jako MIDI, jednak singiel ukazał się pod nazwą EX MIDI, ponieważ Mirek Wanat rościł sobie prawa do nazwy, a reszta grupy nie chciała stwarzać żadnych problemów. Wydawało się, że kariera EX MIDI na polskiej scenie dance (tak modnej w owym czasie) nabiera rozpędu (Symbole Miłości wędrowały bardzo wysoko na listach przebojów), kiedy w związku z nieporozumieniami doszło do konfliktów z menadżerem. Po jego odejściu zespól grał jeszcze przez chwilę jako MIDI ale za niedługo później się rozpadł. Mirosław Wiechczyński próbował stworzyć jeszcze grupę EX MIDI. Zebrał nowych muzyków m.in. Grzegorza Piwkowskiego (obecnie jeden z najlepszych specjalistów od masteringu w Polsce), jednak ten projekt właściwie wogóle nie zaistniał na rynku. Skończył sie zanim zdążył zagrać choćby jeden koncert. Udanym przedsięwzięciem okazała się natomiast płyta z kolędami wydana dla amerykańskiej Polonii.

Ex Midi – Symbole Miłości / Szpan [1987]

Arston 015

strona A:
Symbole Miłości (muz:Marek Ostrowski, Sł:Mirosław Wiechczynski, Mirosław Wanat)

strona B:
Szpan (muz:Marek Ostrowski, Sł:Mirosław Wiechczynski, Mirosław Wanat)

singiel w stanie bdb..tylko zgrane bez ingerencji jakiejkolwiek…ale realizatorzy odwalili lipe..sluchac lekkie „falowanie” srodka sceny..raz na prawo, czasem na lewo…